List pani Dyrektor do Rodziców

Drodzy Rodzice,

aktualnie wszyscy znajdujemy się trudnej sytuacji. Zagrożenie w związku
z rozprzestrzeniającym się koronawirusem zmieniło diametralnie funkcjonowanie Pąństwa dzieci i Was samych.  Bardzo trudno jest  wytłumaczyć małemu dziecku,  co się wokół niego  dzieje, dlaczego nie chodzi do przedszkola, czemu ma ograniczone wyjścia na podwórko
i nie może spotykać się z kolegami, czemu ciągle wszyscy mu przypominają o myciu rąk.

Od kilku dni nauczycielki przedszkola pozostają  z Państwem we wzmożonym kontakcie zdalnym. Zarówno kontakt mailowy jak i telefoniczny wykorzystywany jest na rzecz dobra dzieci , szczególnie w te trudne dla każdego dni.  Za mobilność w tym względzie, wyrazy uznania kieruję  do kadry pedagogicznej , do Was-  Rodziców. Jednocześnie pragnę przypomnieć, że zgodnie  z wytycznymi Ministerstwa Edukacji  od minionego czwartku jesteśmy zobowiązane do realizacji treści przewidzianych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Stąd ustaloną  w poszczególnych grupach drogą korespondencji nauczycielki będą dostarczać Państwu propozycje zabaw, działań dla dzieci. Jednakże, proszę pamiętać-wsparciem dla Państwa dziecka w przedszkolu jest nauczyciel, zaś w realizacji nadesłanych propozycji – ważną osobą dla dziecka w domu pozostaje tata lub mama. Bez tego, ani rusz. Jestem przekonana, że materiały wysyłane przez nauczycielki są dokładnie tymi, których Wasze dziecko potrzebuje, których realizacja umocni zdobyte już umiejętności. Jednocześnie ufam, że Państwo racjonalnie korzystać będą z nadesłanych propozycji, aby nie przeciążać dzieci zbyt dużą ilością materiału w ciągu dnia. Proszę również pamiętać, że kondycja psychofizyczna dziecka każdego dnia może być zupełnie inna.
Zachęcam Wszystkich Państwa do wspólnej zabawy, niezwykle cennego  „baraszkowania” , do pozwalania dzieciom na doskonalenie samodzielności, samoobsługi, a tym samym na wzmacnianie samooceny. To bardzo dobry fundament do budowania w przyszłości sukcesów  w szkole. Ufam, że ten narzucony nam sposób funkcjonowania – dla bezpieczeństwa wszystkich- wykorzystamy jak najlepiej dla naszych najbliższych.
Zapewniam, że ja  i kadra pedagogiczna pozostajemy do kontaktu
z Państwem dla dobra dzieci, ale jesteśmy również gotowe do wsparcia, gdyby ktoś wyraził taką potrzebę. Skrzynki mailowe są systematycznie sprawdzane, uzupełniane.

Z pozdrowieniami i do zobaczenia w zdrowszych czasach

Dyrektor Przedszkola  Anna Izdebska