Wycieczka do Warszawy

7 czerwca 2019r. dzieci z grupy „ Biedronki” i „Koty” wybrały się na wycieczkę w Warszawie.

Po przybyciu na miejsce udali się do „ Planetarium”. Tam obejrzeli prowadzony na żywo pokaz „Zając Franek i gwiezdna przygoda”. Prowadzący zabrał przedszkolaków do lasu, gdzie poszukiwali zwierząt, które pochowały się między drzewami. Spotkali tam rodzinę jeży, rysia, sowę i jelenia. A kiedy zapadł zmrok, okazało się, że zwierzęta można odnaleźć także na niebie: ukryte pod postacią gwiazdozbiorów.  Następnie obejrzeli film „ Pod jednym niebem” w którym Elmo i Żółtodziób – bohaterowie Ulicy Sezamkowej zabrali dzieci na fascynującą podróż do gwiazd. Razem oglądali Wielki Wóz, szukali Gwiazdy Polarnej i spacerowali po powierzchni księżyca.

Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, gdzie zaraz przy wejściu na teren Centrum oczom dzieci ukazała się olbrzymia kula Newtona. Zaś ponad nią unosił się balon, którego każdy mógł napompować za pomocą specjalnego przycisku zwiększającego poziom powietrza. Dzieci miały możliwość sprawdzić, jak zmienia się ukształtowanie terenu, a także dno morza podczas różnej wysokości fal.

Grupa „Biedronki”  udała się do Galerii Bzz, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji pobudzających wyobraźnię i ciekawość. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, zbadać oraz sprawdzić jak działają tajemnicze eksponaty.  Wielką zabawą, ale i nauką były samodzielnie przeprowadzane eksperymenty z wodą, poznanie działania wiru wodnego, młyńskiego koła, czy też wodnego pistoletu. Grupa dzieci 6-letnich zwiedzała dalej ekspozycje, które wzbudziły ogromne zainteresowanie przedszkolaków.

Po tych atrakcjach cała grupa wraz z paniami udała się na obiad, a następnie pojechali na lotnisko. Pierwszym punktem zwiedzania był taras widokowy z którego dzieci mogły oglądać płytę lotniska, a na niej startujące i lądujące samoloty.  Na koniec zobaczyły punkty odlotów i przylotów pasażerów, po czym wyruszyli w drogę powrotną do przedszkola, gdzie na małych podróżników czekali stęsknieni rodzice.

Opracowała: Anna Strzeżysz