I Przedszkolny Dzień Sportu

24 maja 2019r. w naszym przedszkolu odbył się

I Przedszkolny Dzień Sportu. Impreza została zorganizowana
z inicjatywy Rady Rodziców i we współpracy z kadrą przedszkola. W ogrodzie przedszkolnym przygotowano 10 stanowisk, przy których rozgrywane były konkurencje sportowe prowadzone przez rodziców dzieci z poszczególnych grup. Spotkanie rozpoczęło się pokazem gry w rugby przygotowanym przez pana Pawła Krasuskiego
z kolegami z drużyny. Potem przedszkolaki brały udział
w slalomie z kosiarką, rzucie woreczkiem, przeciąganiu liny, torze przeszkód, rzucie obręczą do celu, biegu pt. ”Łap ogonek”, przechodzeniu przez tunel, rzucie piłką lekarską oraz strzelały gole do piłkarskiej bramki. Nawet panie miały swoją konkurencje, a był to bieg w workach. Na zakończenie tego radosnego dnia wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, a kadra puchary.

Dziękujemy paniom Justynie Jędrzejewskiej,  Paulinie Szczygieł, Annie Salamon, Izabeli Gawryluk-  Truskalskiej, Anecie Białkowskiej, Annie Gaładyk- Domosud, Ewie Mikulak, Joannie Matejek oraz  panom Przemysławomi Rodak, Pawłowi Krasuskiemu i Marcinowi Talacha za przygotowanie ciekawych konkurencji oraz zaangażowanie w życie przedszkola i poświęcony  czas.

Przedszkolny Dzień Sportu był świetną okazją do integracji dzieci ze wszystkich grup oraz promocji zabaw ruchowych
na świeżym powietrzu. Zapewnił także, wiele radości
i niezapomnianych wrażeń w atmosferze sportowej rywalizacji.