Fabryka Świętego Mikołaja

„Fabryka Świętego Mikołaja”

6 grudnia 2023r do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj. Przyjechał „na saniach zaprzężonych w renifery”. Dzieci z niecierpliwością czekały na upragnionego Gościa. Były przy tym bardzo dzielne. Zanim dotarł do nas dzieci wzięły udział w „grze terenowej”; przemieszczały się według wskazówek po całym przedszkolu i wykonywały zadania przysłane wczesnym rankiem w listach przez wysłanników (elfy) Świętego Mikołaja. Wcześniej przesłał nam film o sobie, reniferach i całej swojej krainie, który w wielkim skupieniu obejrzały wszystkie przedszkolaki. Najważniejsze co zobaczyliśmy w tym filmie to „fabryka”, w której Święty Mikołaj wraz z elfami przygotowuje dla dzieci prezenty.

Gdy Święty Mikołaj osobiście przybył już do nas to w zabawie zaprosił wszystkich do swojej „fabryki”. Dzieci z poszczególnych grup ruchem, śpiewem, tańcem – niczym w kalamburach – bardzo wyraziście obrazowały wymarzone przez siebie prezenty (zabawki). Święty Mikołaj z wielką radością z tak dzielnymi przedszkolakami bawił się, tańczył, robił pamiątkowe zdjęcia.

Na koniec wręczył prezenty. Wszystkie grupy otrzymały wymarzone zabawki do wspólnego działania – uczenia się w przedszkolu, a ponad to każde dziecko od Świętego Mikołaja otrzymało swój prezent.

Święty Mikołaju, do zobaczenia za rok!