EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE

We wrześniu 2021 r. dzieci z grup Żabki i Biedronki z Miejskiego Przedszkola nr 13 im. Doroty Gellner dołączyły do ogólnopolskiego projektu ekologicznego „EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE”. Tegoroczna edycja skupia się na podejmowaniu różnorodnych akcji na rzecz naszej planety.

Zależy nam, aby już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach chęć do działania i pokazać, że każdy z Nas ma wpływ na kondycję Ziemi! W każdym miesiącu, od września do maja, nasze przedszkolaki realizują jedno ekowyzwanie. Zadania przypisane są do konkretnych miesięcy.

We wrześniu dzieci organizowały „Zieloną salę”. Stworzyły piękne kąciki, w których gromadziły dary jesieni. W październiku przedszkolaki zrobiły „Kącik makulatury”, do którego wrzucają niepotrzebne ścinki papieru. W listopadzie natomiast powstał „Hotel dla owadów”. Swoje hotele dzieci z pomocą Pana Ferdynanda zawiesiły na drzewach w naszym ogrodzie przedszkolnym. Zadanie na grudzień to przygotowanie „Ptasiego baru”. Przed nami budowanie karmników dla okolicznych ptaków.

Relacje z przeprowadzanych akcji można obserwować na facebooku www.facebook.com/groups/blizejprzedszkola oraz na stronie Naszego przedszkola.