Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób przeżywały tę uroczystość, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
Tak piękne i ważne święto dla najmłodszych  ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.

W naszym przedszkolu święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Zwykle tego dnia, każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. Jednak w tym roku było inaczej. Na kilka dni przed tą ważną datą została zorganizowana w naszej placówce akcja „Misie Ratownisie”, która miała na celu zbiórkę pluszaków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach i pożarach. W najbliższych dniach zostaną one przekazane do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Pluszaków jest bardzo dużo. Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich Rodzicom za włączenie się do akcji.   Naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków oraz tych pań z kadry , które przebrały się za misie. Została przytoczona krótka historia narodzin jubilata, po czym odbyła się dyskusja misiów, które wyraziły żal, iż czują się niepotrzebne w życiu dzieci, gdyż obecnie częstszym przedmiotem w rękach dzieci stał się telefon. W celu przywrócenia ważnej ich roli, dzieci zatańczyły z paniami-misiami do znanej piosenki „Pluszowy Miś”. Następnie dzieci przystąpiły do konkursów – układanie puzzli i zjadanie miodku oraz do zabawy – zbieranie piłeczek do pojemników tego samego koloru, przyczepionych do pleców uczestników zabawy. Była to nowa zabawa, która wywołała na twarzach dzieci i pań wiele radości. Ciekawą atrakcją był też przygotowany przez nauczycielki prowadzące uroczystość tort urodzinowy dla Misia. Na koniec wszystkie dzieci od Króla-Misia otrzymały medale oraz słodkości, po czym w wyśmienitych humorach, przy akompaniamencie dziecięcych przebojów rozchodziły się do swoich sal. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Opracowała: Anna Strzeżysz